Inspirujące osobyJoga Twarzy z Martą Kucińską
Kucińska-Marta-Projektselflove-Joga_twarzy

Joga Twarzy z Martą Kucińską

Po zapoznaniu się z tym, o co chodzi w „jodze twarzy” i zaobserwowaniu, jakie rzeczywiste korzyści przynosi dla skóry – Mój Świat się zatrzymał. Objawienie. To ten moment, kiedy odkrywasz zupełnie nowy kawałek Świata, o którym wcześniej nie miałeś pojęcia albo wiedziałeś, że coś tam jest ale nie do końca w to wierzyłaś. Kochani, dzielimy się z Wami wiedzą jednej z najlepszych specjalistek w Polsce – Marty Kucińskiej.     Czytajcie dalej … warto ! <3 

Joga Twarzy, czyli co to jest ?

Joga twarzy to sposób na spowolnienie sposobów starzenia i wzięcia zmian zachodzących z wiekiem w swoje ręce! Brzmi obiecująco, jednak nie jest to sposób dla osób oczekujących zmian jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Zmiana nawyków, dbanie o swoje ciało, a nawet stan ducha i umysłu wymagają zaangażowania i czasu.

Dlaczego tak szeroko trzeba podchodzić do tematu, kiedy jest to mowa przede wszystkim o redukcji zmarszczek oraz zachowaniu ładnego i młodego wyglądu na jak najdłużej?

Przede wszystkim dlatego, że organizm ludzki jest jednym wielkim współgrającym organem, którego wszystkie części działają zależnie od siebie. Styl życia a w tym:

 • dieta
 • ilość snu
 • aktywność fizyczna
 • emocje
 • postrzeganie świata – są bardzo od siebie zależne i wpływające na stan zdrowia, a co za tym idzie na wygląd ciała. Twarz to taki element w ludzkim ciele, w którym łatwo jest odczytać stan umysłu oraz wszelkie emocje. Dlatego też niebagatelny wpływ na wygląd twarzy mają uczucia oraz myśli. Często powtarzam hinduskie powiedzenie, że jeśli nie ma piękna w sercu to nie będzie go i na twarzy.

Joga twarzy to nie tylko zestaw ćwiczeń, ale w zasadzie rodzaj pewnej filozofii zakładającej holistyczne podejście do człowieka. To metoda ćwiczeń twarzy polegająca na całościowym podejściu do ciała, łącząca elementy napinania i rozluźniania mięśni z odpowiednią postawą ciała, oddechem i świadomą ekspresją mimiki. To naturalny sposób na spowolnienie zachodzących z wiekiem zmian na twarzy. Daje efekt odmłodzenia, zredukowania zmarszczek, zlikwidowania podwójnego podbródka, a także – do pewnego stopnia – przemodelowanie twarzy, np. uwydatnienia kości policzkowych czy ust.

 

marta-kucinska-projekt-selflove
A to, co najważniejsze w jodze twarzy to zyskanie dobrego samopoczucia poprzez przywrócenie ładnego wyglądu. bo która kobieta nie chce ładnie wyglądać? To naturalna cecha w ludzkim gatunku, w końcu kobieta to płeć piękniejsza…

Krem przeciwzmarszczkowy - to za mało?

Na twarzy i szyi znajduje się ponad 80 mięśni. Joga twarzy uczy, jak je ćwiczyć, wzmacniać mięśnie i relaksować, jak używać wielu z nich świadomie, aby nie tylko odwracać i spowalniać procesy starzenia, ale również wpływać na to, jaki wyraz przybierze twarz z upływem czasu. Dzięki jodze twarzy uzyskuje się promienny, młodszy wygląd bez żadnej sztucznej ingerencji.

 

Na warsztatach czy podczas pracy indywidualnej uświadamiam zawsze swoje klientki w procesach starzenia się twarzy, by zmieniły swoje błędne zazwyczaj założenie, że krem przeciwzmarszczkowy rozwiąże temat. Zmiany jakie zachodzą w twarzy są złożone i głębokie. Dochodzi do zaniku kości, deformacji żuchwy, powiększenia się oczodołów, przesunięcia oraz zazwyczaj ubytku poduszeczek tłuszczowych, przykurczu mięśni i wielu innych. Sam krem może jedynie pomóc skórze, ale jeśli organizm nie jest w równowadze, organy działają nieprawidłowo to będzie on działał w bardzo niewielkim stopniu. Dopiero praca nad źródłem zmian, czyli przywrócenie równowagi poprzez zmianę stylu życia, w tym diety wpłynie na poprawę jakości skóry.

 

Joga piękna - autorski program

Opracowany przeze mnie system odmładzania czyli Joga Piękna, łączy głównie zasady ajurwedy i jogę twarzy. Skupia się nie tylko na jak najdłuższym zachowaniu urody, lecz także na utrzymaniu dobrego samopoczucia – to holistyczny koncept troski o organizm człowieka.

Polega na połączeniu zasad odżywiania, szeroko pojętego stylu  wraz z systemem ćwiczeń twarzy i naturalnej pielęgnacji ciała, a także masaży twarzy. Metoda ta została opracowana na bazie własnych doświadczeń oraz wiary w słuszność ajurwedy – najstarszej nauki medycznej liczącej pond 5000 lat.

 

Dzięki jodze twarzy można uzyskać:

 • redukcję zmarszczek
 • zwiększenie elastyczności skóry
 • poprawę owalu twarzy
 • uniesienie policzków
 • redukcję drugiego podbródka
 • promienne spojrzenie (większe oczy, podniesione powieki)
 • poprawę kolorytu skóry
 • naturalny uśmiech
 • redukcję napięcia i stresu
 • pojawienie się uważności (lekkość w przebywaniu tu i teraz)
 • poprawę własnej samooceny
 • zwiększenie ilości energii życiowej

joga-piękna-kucińska-projektselflove

Joga Odpowiednia dla każdego

Każdy może się uczyć jogi twarzy, niezależnie od wieku. Odpowiednio dobrane techniki nie powodują żadnych skutków ubocznych, nie pogłębiają zmarszczek. Jedynie botoks może utrudniać wykonywanie niektórych ćwiczeń.

Nie jest to metoda, która daje natychmiastowe rezultaty. Podobnie jak w ćwiczeniach pozostałych partii ciała na efekty trzeba zapracować i zaczekać.

Jednak wytrwałość się opłaca. Osiągnięte rezultaty są przede wszystkim zdrowe i bezpieczne, bez ubocznych skutków. Każdy organizm reaguje indywidualnie i różnorodnie poddaje się treningom. Jeśli ćwiczenia są wykonywane systematycznie oraz skrupulatnie, efektów należy oczekiwać w zależności od wieku i kondycji organizmu, jak i stylu życia oraz diety.

Zmiany pojawiają się w różnym czasie, ale średnio pomiędzy 2 a 4 tygodniami można już zaobserwować pierwsze rezultaty. Natomiast to co jest zauważalne nawet już po pierwszym treningu mięśni twarzy to poprawa kolorytu skóry oraz wyraźnie zauważalne odprężenie. Bardziej spektakularne efekty pojawią się po kilku miesiącach.

A to co najważniejsze w jodze twarzy to zyskanie dobrego samopoczucia poprzez przywrócenie ładnego wyglądu, bo która kobieta nie chce ładnie wyglądać? To naturalna cecha w ludzkim gatunku, w końcu kobieta to płeć piękniejsza…

Marta Kucińska

joga-twarzy-odmładzanie-warsztaty-projektselflove

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

s

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labo.

Brak produktów w koszyku.